Rozžiarte svoju záhradu

slots
FPG-DO-venexia_(04)-EA048

S príchodom leta sa náš čas vonku predlžuje. Či už ide o relax vo vašej záhrade alebo o grilovanie na terase, nenechajte sa zastaviť západom slnka. Potrebujete efektívnu schému záhradného osvetlenia, ktorá dodá vášmu exteriéru život aj po zotmení. Rozžiarte svoju záhradu.

Či už máte veľkú záhradu, terasu alebo skromný balkón, dobré  osvetlenie dokáže skutočne zmeniť váš vonkajší priestor. Okrem vytvorenia príjemnej atmosféry vám môže pomôcť čo najlepšie využiť záhradu po celý rok. Existuje mnoho možností na nasvietenie exteriéru na vytvorenie najrôznejších dekoratívnych efektov. Môžete sa rozhodnúť pre výrazné svetlo, praktické senzorové alebo reflektory na zvýraznenie konkrétnych dizajnových prvkov a mnoho ďalších. 

Typy exteriérového osvetlenia

Chcete osvetliť stôl? Chcete zvýrazniť určitý prvok alebo obzvlášť pekný strom? Potrebujete osvetliť schody, chodníky a jazierka, aby ste sa vyhli zakopnutiam? Chcete si len tak zavesiť farebné reťazové svietidlá na zútulnenie balkóna? A čo svetlá na detekciu pohybu pre lepšiu bezpečnosť domácnosti? 

Ak chcete zistiť, na ktoré vonkajšie svietidlá minúť peniaze, zvážte, ako priestor momentálne využívate alebo ho plánujete využívať.

tube carre

Pri rodinnom dome a priľahlej záharde máme možností ešte o čosi viac ako v prípade terasy alebo balkóna. Záhrada dotvára celkovú estetiku domu preto osvetlenie treba voliť aj vzhľadom na dizajn exteriéru.

Nástenné svetlá sú skvelý doplnok fasády a jednoznačne poslúžia aj funkčnosťou. Rôzne vyžarovacie uhly vedia vytvoriť svetelné obrazy a nudnú fasádu tak premeniť na dielo.

Skvele poslúžia aj ako náladové osvetelnie terasy.

Ďalším zaujímavým spôsobom je použiť ich na múry plotu, ktorý tak získa úplne nový rozmer.

Pri voľbe zapustených nástenných svetiel môžete zase efektne osvetliť schodisko alebo chodník vedúci popri dome.

Stropné svietidlá riešime zväčša niekoľkými spôsobmi. Ako centrálne, vačšieho primeru v prípade, že potrebuje osvetliť vchod do domu, prípadne terasu so stolovaním. 

Menší priemer prisadeného valčeka alebo zapusteného svietidla používame na podbitie ako náhradu nástenného osvetlenia.

oudoor

 

Svetelné stĺpiky sú skvelým osvetelním trávnika alebo kvetinových záhonov. Pri správnom rozmiestnení podčiarknu siluletu záhardy.

Výborne ukážu aj ako vodiace svetlá popri chodníkoch.

rozžiarte svoju záhradu

Oudoorové osvetlenie nemusí pozostávať len z bežných svietidiel. Moderné technológie ponúkajú už aj dizajnové kúsky v podobe závesných, stojanových či stolových svietidiel vhodoných najmä do exteriérov reštaurácií a iných komerčných priestorov. 

Skvelým doplnkom pre minimalistov sú aj svetelné reťaze alebo LED pásy, ktoré efektívne nahradia akékoľvek svetidlá. 

Rozžiarte svoju záhradu s TheLamp.sk alebo si nechajte spraviť kompletný návrh od našich light dizajnérov.