4 kľúčové trendy osvetlenia pre rok 2022

Aké sú 4 kľúčové trendy osvetlenia pre rok 2022?

Svetelné trendy sú esom v interiérovom dizajne, aj keď bežný človek často zabúda na ich dôležitosť. Možnosti, ktoré s kombinovaním svietidiel prichádzajú, sú nekonečné a bez pochýb nimi dosiahnete jedinečnú atmosféru priestoru. Stojacie lampy, nástenné svietidlá, stolové svietidlá – to sú len niektoré z dostupných možností. Ako si vôbec začať vyberať? Samozrejme, pri pohľade na aktuálne trendy osvetlenia roku 2022. 

Mramorové svietidlá

Industriálny štýl dáva do popredia surové materiály kým nadčasový siaha po mramore. Doplnky v týchto dvoch povrchových úpravách skutočne doladia interiér a vnesú mu nezameniteľnú atmosféru. Doplnky v podobe stojanových a stolových svietidiel stúpajú na popularite v mnohých dizajnérskych domoch. 

Prečo by sme mali upriamiť pozornosť na lampy, ktoré obsahujú mramor alebo kameň a kovové detaily? Dizajnérka Linda Boronkay vysvetľuje: „Mramor je krásny materiál s dlhou životnosťou, ktorý rada používam v projektoch. Najmä v spojení s kovom dodá vášmu domovu veľmi elegantný vzhľad – skutočne pozdvihne priestor.“ 

4 kľúčové trendy osvetlenia pre rok 2022
Norldux
ForDesign
Art Deco

Dá sa s istotou povedať, že Art Deco za posledné desaťročie, nikdy nevyšlo z módy.  Aj keď sme už na interiérovom trhu videli štýly osvetlenia inšpirované Art Deco, aktuáne trendy čerpajú z jemnejších detailov v štýle 30. rokov 20. storočia: jemne vrúbkovaný okraj, náznak mramoru, bronz či zrkadlové sklo. 

Wever&Ducré

Pokiaľ ide o dizajn, vždy existuje pocit nostalgie určitého obdobia, na ktoré radi spomíname. Pri tejto príležitosti hovoríme o štýle Art Deco, ktorý je jedným z nich pretože svojimi charakteristickými siluetami, materiálmi a farbami poskytuje nekonečné zdroje inšpirácie.

Prírodné materiály

Vďaka epidémií spoločnosť trávila mnoho času vnútri preto sa snažili dostať do svojho príbytku “kus prírody”.  Prejavuje sa tiež oveľa väčší záujem o ručne vyrábané tienidlá. Obe možnosti viete domov prenisť v podobe svietidla. Tento trend je naozaj dlhotrvajúcim a nadčasovým. Okrem toho dodávajú nezameniteľnú atmosféru a pocit tepla.

4 kľúčové trendy osvetlenia pre rok 2022
Olé by fm
Nova Luce
Architektonické lustre

Niektorí si môžu spájať slovo „luster“ iba s vizuálom krištáľu a veľkého množstva zavesených kamienkov. Teraz je tu nový pohľad na lustre, ktoré sa prebili do trendov interiérového dizajnu. Tento typ svietidla je moderný, má jednoduché línie a v priestore pôsobí skutočne šik.

Luster by mal predstavovať tzv. centerpiece čiže základný prvok v dennej časti domu preto je dobré voliť väčšie veľkosti, ak nám to priestor dovoľuje.

Slamp
Maytoni