Clizia (by Adriano Rachele) závesné svietidlo od Slamp je u nás dostupné v piatich farebných prevedeniach a dvoch veľkostiach. Šiesta farba Pixel – na dopyt. Kábel možné meniť na dopyt.


Talianska spoločnosť SLAMP: S.p.A. vznikla v roku 1994 s cieľom vytvoriť originálne svietidlá z inovatívnych materiálov. Na dizajne svietidiel sa od začiatku podieľa množstvo známych dizajnérov ako Munari alebo Zaha Hadid. V pestrej ponuke svietidiel navrhnutých na základe najnovších trendov nájdete stojanové a stolové svietidlá a tiež stropné a nástenné svietidlá. V júly 2012 spoločnosť SLAMP: získala za svoju kolekciu svietidiel VELI medzinárodnú cenu RED DOT. Od roku 1995 je RED DOT jedným z najprestížnejších ocenení na medzinárodnej úrovni v oblasti designu.

Svietidlá SLAMP: sú vyrobené z mimoriadnych materiálov OPALFLEX®, CRISTALFLEX®, STEELFLEX®. Ide o veľmi ohybné a vysoko kvalitné plastové materiály, ktoré sú netrieštivé a majú jedinečné sveteľné vlastnosti.

  • OPALFLEX® – pôvodná zmes polymérov a špeciálnych prísad s unikátnymi vlastnosťami pre rozptyl svetla. Spoločnosť SLAMP: na tento materiál získala patent a exkluzívne výrobné práva.
  • CRISTALFLEX® – priehľadný materiál vyvinutý spoločnosťou SLAMP: a vyrobený firmou Bayer Vivak®. Jasný a transparentný ako sklo, pritom však ľahký a odolný ako len moderný materiál môže byť. To robí svietidlá SLAMP: originálne, vizuálne ľahké a moderné.
  • STEELFLEX® – pokrokový materiál ktorý svojím zrkadlovým povrchom dokonale odráža svetlo. Rovnako ako ostatné materiály používané spoločnosťou SLAMP: sa aj tento vyznačuje neodmysliteľnou flexibilitou.

Svietidlá SLAMP: slúžia výborne ako dizajnový prvok interiéru, ktorý dokáže ozvláštniť akýkoľvek priestor, pretože fantázii sa u výrobcu SLAMP: medze nekladú.

Farba

Biela, Dymová, Fialová, Modrá, Oranžová

IP krytie

20

Napätie

220…240 V

Typ svetelného zdroja

E27 (nie je v dodávke)

Počet svetelných zdrojov

S – 2xE27
L – 4xE27

Materiál

Cristalflex®
Opalflex®
Lentiflex®

Rozmery Ø x V

S – 53 x 25 cm
L -78 x 28 cm

Dĺžka kábla

max. 1,5m (na dopyt možné riešiť predĺženie)

Veľkosť

L, S