Svietidlo FLORA závesná je tvorená 60 okvetnými lístkami, ktoré pripomínajú práve rozkvitajúci puk rastliny Monstera Deliciosa. V lampe je matný zdroj svetla s UV ochranou kvôli zachovaniu farby použitého materiálu. Lesklý povrch okvetných plátkov vytvára sofistikovanú žiaru a hru odleskov, ako keď zapadá slnko nad poľom zrelej pšenice. Svietidlo je navrhnuté brazilským dizajnérom Zanini de Zanine a vyrobené z materiálu Lentiflex.

Lentiflex®: vďaka fazetovému povrchu materiál láme svetlo a v závislosti na rozdielnom uhle pohľadu dokáže nádherne zmeniť farbu i formu svetla. Svietidlá vyrobené z tohto materiálu zvádzajú a fascinujú zároveň.

Talianska spoločnosť SLAMP: S.p.A. vznikla v roku 1994 s cieľom vytvoriť originálne svietidlá z inovatívnych materiálov. Na dizajne svietidiel sa od začiatku podieľa množstvo známych dizajnérov ako Munari alebo Zaha Hadid. V pestrej ponuke svietidiel navrhnutých na základe najnovších trendov nájdete stojanové a stolové svietidlá a tiež stropné a nástenné svietidlá. V júly 2012 spoločnosť SLAMP: získala za svoju kolekciu svietidiel VELI medzinárodnú cenu RED DOT. Od roku 1995 je RED DOT jedným z najprestížnejších ocenení na medzinárodnej úrovni v oblasti designu.

Svietidlá SLAMP: sú vyrobené z mimoriadnych materiálov OPALFLEX®, CRISTALFLEX®, STEELFLEX®. Ide o veľmi ohybné a vysoko kvalitné plastové materiály, ktoré sú netrieštivé a majú jedinečné sveteľné vlastnosti.

  • OPALFLEX® – pôvodná zmes polymérov a špeciálnych prísad s unikátnymi vlastnosťami pre rozptyl svetla. Spoločnosť SLAMP: na tento materiál získala patent a exkluzívne výrobné práva.
  • CRISTALFLEX® – priehľadný materiál vyvinutý spoločnosťou SLAMP: a vyrobený firmou Bayer Vivak®. Jasný a transparentný ako sklo, pritom však ľahký a odolný ako len moderný materiál môže byť. To robí svietidlá SLAMP: originálne, vizuálne ľahké a moderné.
  • STEELFLEX® – pokrokový materiál ktorý svojím zrkadlovým povrchom dokonale odráža svetlo. Rovnako ako ostatné materiály používané spoločnosťou SLAMP: sa aj tento vyznačuje neodmysliteľnou flexibilitou.

Svietidlá SLAMP: slúžia výborne ako dizajnový prvok interiéru, ktorý dokáže ozvláštniť akýkoľvek priestor, pretože fantázii sa u výrobcu SLAMP: medze nekladú.

Hmotnosť 1 kg
Farba

Biela

Veľkosť

M, S

Typ svetelného zdroja

3x E27 (nie je v dodávke)

Materiál

LENTIFLEX® / ručne tvarovaný plast

IP krytie

20

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

Brand

SLAMP