Ginger by Joan Gaspar, 2016

Ktorékoľvek svietidlo z edície Ginger Vám radi objednáme a dodáme aj v prípade, že nie je v ponuke na našom eshope TheLamp. Stačí nám napísať mail s dopytom a všetko pre Vás zariadime.

Drevo je skvelým materiálom pre vytvorenie útulného osvetlenia. Kombináciou dosiek z dreva, papiera a živíc zlisovaných pod vysokým tlakom vzniká laminát Ten pôsobí takmer úplne plocho a diskrétne osvetľuje priestory nepriamym svetlom.
Kolekcia Ginger sa postupne rozširuje, aby poskytla riešenie pre rôzne potreby osvetlenia. Rôzne veľkosti pre závesné, stolové (vrátane prenosnej – portable verzie) a stojanové modely, dve nástenné verzie s pohyblivým ramenom a štyri veľkosti nástenných svietidiel. Dizajn svietidiel je jednoduchý, preto sa môžu verzie navzájom  kombinovať.
Vďaka nabíjateľnej lítium-iónovej batérii umožňuje nová prenosná stolová verzia Ginger samostatné osvetlenie priestorov s úplnou voľnosťou a bez potreby káblov.
Verzia Ginger v kove ponúka rovanko ako drevené verzie teplé, neoslňujúce svetlo, ktoré pomáha zvýrazniť priestory. Tento materiál je aplikovaný na niektoré modely kolekcie s rôznymi povrchovými úpravami: zlatá, čiernobiela vonkajšia a zlatá a biela zvnútra.  S týmito dvoma veľmi rôznorodými materiálmi – drevom a kovom – sa Ginger zmení na všestrannú kolekciu, ktorá zaobľuje kruh a ponúka lampu pre každú potrebu osvetlenia a dekorácie.

Katalánsky výrobca dizajnových a dekoračných svietidiel.

V ponuke Marset nájdete moderné svietidlá s prepracovaným dizajnom do interiéru i exteriéru. Pohľad, akým Marset na svetlo pozerá, ho odlišuje od ostatných. Vníma ho ako celok, ktoré vytvára charakteristickú atmosféru a prispieva k zlepšeniu života. Spojenie praktického a zážitkového vnímania navodzuje príjemný pocit daného okamihu.

Spoločnosť Marset bola založená v 40. rokoch v Španielsku ako rodinný podnik. Dnes už je Marset prestížnou značkou a sústredí sa výhradne na svietidlá. Svoje skúsenosti a pohľad dopredu je v súčastnosti oceňovaný aj prestížnymi cenami za dizajn, mezi nimi Red Dot Award 2016 či DME Award 2015.

Svietidlá vytvárajú v spolupráci so skúsenými produktovými dizajnérmi, ktorí s využitím vysoko technickej precíznosti a neohraničenej kreativity objavujú stále nové funkcie. Dodávajú svietidlám nadčasovosť a nové možnosti využitia. Toto neutíchajúce hľadanie nových smerov, v kombinácii s predstavivosťou tvorí rozmanitú kolekciu dekorativnych svietidiel Marset.

Farby

Biela/zlatá, dub-oak, wenge, Zlatá

Farba svetla

2700K

IP krytie

20

Napájanie

Dobíjateľný zdroj (vrátane kábla USB to USB-C)

Stmievateľnosť

3-krokové

Typ svetelného zdroja

LED integrované

Svetelný výkon

3,5W/395lm

Materiál

Hliník/Lisované drevo
Hliník/Hliník

Rozmery

viď obr.