Meteostanica Air

Spoľahlivé údaje o počasí pre perfektné automatizáciu.
Vďaka lokálnym senzorom a presné predpovede počasia.

Aby sa dokázala vaša domácnosť alebo firma prispôsobovať aktuálnym poveternostným podmienkam, je nevyhnutné presné zaznamenanie teploty, zrážok, vetra i slnečného svitu. V kombinácii s predpoveďou počasia pre vašu polohu poskytuje Meteostanice cenné dáta Loxone Miniserveru, ktorý tak môžete automaticky riadiť jednotlivé technológie v domácnosti i celej budove.

Weather Service
Meteostanice ponúka dokonale všestrannú ochranu v kombinácii s predpoveďou počasia až 66 hodín dopredu.

Správne umiestnenie Meteostanice
Meteorologická stanica Loxone zaznamenáva rôzne meteorologické údaje. Pred výberom optimálnej polohy Meteostanica je najprv potrebné určiť, ktorá merania sú obzvlášť dôležitá pre ochranu budovy

Búrky sú najčastejším dôvodom poškodenie žalúzií a iného tienenie. Preto sa uistite, že Meteostanicu nič nebráni, aby bol vietor spoľahlivo detekovaný.
Stromy, steny a odkvapy nesmie spomaľovať vietor a ovplyvňovať dáta z Meteostanice.


Teplota je tiež rozhodujúcim parametrom ochrany stavby. Meteostanice vyžaduje priamo dopadajúce slnečné svetlo pre presnú detekciu jasu. Tým zaistí spoľahlivú prevádzku automatického tienenia. To ale ovplyvňuje presnosť meranej teploty. Preto k meranie teploty odporúčame využiť službu Weather Service, ktorá je z toho dôvodu súčasťou dodávky Meteostanice Air / Tree.


 Mráz a vlhkosť môžu spoločne spôsobiť značné škody na tieniace technike v dôsledku námrazy.
Aby mohla byť budova spoľahlivo chránená pred týmto nebezpečenstvom, je dôležité, aby Meteostanice spoľahlivo zaznamenala   akékoľvek zrážky.

 

 


Plná integrácia s Loxone App
Predpoveď počasia plne spolupracuje s Loxone App. Aktuálne dáta o počasí a jej predpoveď môžete kedykoľvek sledovať pomocou svojho mobilného zariadenia či počítača.

Ochrana pred mrazom a vetrom

Ak vonkajšia teplota klesne pod 1 ° C a Meteostanice zistí zrážky, Loxone zabráni poškodeniu tieniacej techniky v dôsledku námrazy. Všetky pohyby tieniacich prvkov sa okamžite zastaví a z bezpečnostných dôvodov sa zablokujú. Užívateľský režim Ochrana pred mrazom môže byť manuálne zrušený vo vizualizácii alebo sa automaticky vypne, keď vonkajšia teplota prevýši 10 ° C

Ochrana pred búrkou

Meteostanice Loxone sleduje rýchlosť vetra. V prípade, že dosiahne hodnotu, pri ktorej by mohlo dôjsť k poškodeniu tienenie, je aktivovaný užívateľský režim Ochrana pred búrkou: všetky tieniace prvky sa dostanú do bezpečnej polohy a sú zablokované. Ochrana pred búrkou môže byť deaktivovaná buď ručne v aplikácii, alebo automaticky, akonáhle sa rýchlosť vetra opäť vráti do bezpečných hodnôt.

Obsah balenia:

  • 2 × AA baterie
  • Držák kombinující uchycení na zeď či tyč
  • Montážní set
  • Weather Service na 10 let (kód naleznete na faktuř
Loxone

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

Brand

LOXONE