Unikátna multisenzorová technológia: detekcia pohybu, prítomnosti a jasu

 

Klasický pohybový senzor nerozpozná, či osoba napríklad sedí pri stole alebo pred televízorom a nepohybuje sa. Problém nastáva aj vo chvíli, keď je senzor zakrytý napríklad otvorenými dverami a osoba nie je v detekčnej oblasti. Aby sme zaistili spoľahlivú detekciu prítomnosti vo všetkých situáciách, vyvinuli sme Senzor prítomnosti. Vďaka unikátnej Multisenzorovej technológii môžete zákazníkovi ušetriť náklady za ďalšie detektory.

Vysoký dosah
Má všetko v merku: 360° snímanie pod uhlom 110° (priemer 8 metrov pri výške stropov 3 metre). Nastaviteľná citlivosť v 4 stupňoch.

Detekcia prítomnosti
Prítomnosť detekovaná na základe pohybu je rozšírená pomocou akustického senzora. Hraničnú hodnotu akustické detekcie možno nastaviť pomocou Loxone Config.

Senzor jasu
Kvalitný senzor osvitu s veľkým rozsahom je ideálny pre implementáciu funkcií závislých na jasu.

Všestranný akustický senzor
Vďaka integrovanému akustickému senzoru ponúka Senzor prítomnosti ešte širšiu škálu možných použití:

Automatický čas činnosti
Svetlá sa aktivujú na základe pohybu. Rozsvietené sa udržujú pohybom a tiež akustikou. Ak sa pozeráte napríklad na TV a v miestnosti sa nepohybujete, svetlá zostanú rozsvietené na základe akustického senzora.

Jednoduchá reaktivácia
Pri zhasnutí svetiel v miestnosti je možné do 10 sekúnd jednoducho opäť rozsvietiť hlukom.

Individuálna prahová hodnota alarmu
Ak je prekročená určitá hladina hluku (nastaviteľná v Loxone Config), je aktivovaný alarmový výstup Senzora prítomnosti. Loxone Miniserver následne spustí alarm alebo vám odošle upozornenie.

Detekcia prítomnosti v asistovanom bývaní
Starší ľudia alebo ľudia, ktorí potrebujú starostlivosť, žijú často sami a detekcia prítomnosti je skvelou funkciou pre zaistenie ich bezpečnosti. V prípade, že Senzor prítomnosti po určitý čas nezaznamená aktivitu v miestnosti, môže odoslať upozornenie opatrovateľom alebo blízkej osobe.

Obsah balenia:

  • 1x Zapustený senzor prítomnosti Tree
  • 1x Nálepka zakrývajúca Fresnelovú šošovku k ohraničeniu rozsahu detekcie
  • 4x Pripojovacie svorky

 

Loxone
Farba

Antracitová, Biela

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

Brand

LOXONE